Čo je to mentoring?

Mentoring v našej jazykovej škole funguje nasledovne: pracuješ samostatne, ale pod našim vedením.
Čo to znamená? Raz týždenne od tvojho mentora- jedného z našich lektorov- dostaneš materiály,
určené pre tvoje samoštúdium (pracovné zošity, články, videá, podcasty, gramatické vysvetlivky a
pod.), vrátane zadaní na individuálnu prácu. Po určitom čase (záleží od toho, ako sa dohodneme,
môže to byť týždeň alebo dlhšie) si od teba vypracované úlohy vypýta, skontroluje ich, opraví a
každému študentovi poskytne spätnú väzbu s pripomienkami a odporúčaniami, na čom pracovať a čo
zlepšiť. Následne ti zašle nové zadania a úlohy.

Mentoring je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú jazyk učiť samostatne, no zároveň chcú mať kvalitné študijné materiály a spätnú väzbu, aby zistili, či to robia správne. Mentoring je tiež vhodnou voľbou pri online vyučovaní, pokiaľ máš záujem vzdelávať sa “nad rámec”, ak máš pocit, že zvládneš viac, ako len bežné úlohy , alebo chceš urýchliť čas naučenia sa jazyka.

Mentoring má niekoľko výhod. Pokúsim sa vymenovať niekoľko z nich:

• Tvoje učenie je systematické a usporiadané
• Učíš sa vlastným tempom, ktoré ti vyhovuje
• Máš prístup ku kvalitným študijným materiálom
• Učíš sa samostatne, no zároveň pod kvalifikovaným dozorom, s využívaním odborných metód výučby jazyka a spätnej väzby, čo ťa ženie neustále na sebe pracovať
• Ušetríš čas aj peniaze tým, že nemusíš po internete alebo v kníhkupectvách hľadať učebné materiály, ktoré by ti mohli byť v konečnom dôsledku zbytočné, alebo by ti nemuseli vyhovovať.

Výhodou mentoringu je, že môžeš s tvojím mentorom konzultovať tému, v ktorej sa chceš zlepšovať, tému, ktorá ťa baví a v ktorej si chceš obohatiť slovnú zásobu. Alebo si môžeš tvoje štúdium nakombinovať – gramatické cvičenia, slovná zásoba, písanie textov, čítanie článkov, počúvanie nahrávok, pozeranie videí a pod. Je len na tebe, v čom chceš napredovať. V rámci mentoringu vieš dokonca zlepšiť aj tvoj prejav- môžeš dostať úlohu na nahranie monológu, v ktorom potom mentor opraví tvoju výslovnosť či prízvuk.

Chuť, čas a motiváciu vzdelávať sa. 🙂 A ešte internet. Všetky materiály si navzájom zdieľame cez Google Disk, kde každý týždeň nájdeš materiály (pracovné listy a ďalšie súbory). Ak je treba, mentor všetko ukáže a vysvetlí hneď v úvode pri dohadovaní spolupráce.

Stačí vám motivácia a internet. Pracujeme v zdieľanom priečinku Google Drive, kde si vytvárame virtuálny pracovný zošit. V ňom nájdete každý týždeň všetky materiály (audionahrávky, videá, textové súbory, pracovné listy a podobne). Ak s Google Drive zatiaľ nemáte skúsenosti, nevadí – rada Vám na úvodnom stretnutí všetko ukážem a vysvetlím. 🙂

Napíšte mi mail na kristina.uhnakova@gmail.com a dohodneme si zoznamovací videohovor. Toto stretnutie trvá približne 15-20 minút a slúži na to, aby sme prebrali Vašu predstavu a priania. V krátkej konverzácii zistím Vašu úroveň v španielčine, pokecáme o tom, čo Vás baví a čo nie a na čo by ste sa chceli v mentoringu zamerať. Následne pre Vás pripravím materiály na prvý týždeň, aby ste si prakticky vyskúšali, ako vyzerajú úlohy a ako vlastne ten mentoring prebieha. 🙂 Po týždni Vám vypracované úlohy skontrolujem, opravím a dám spätnú väzbu. Mentoring na prvý týždeň je nezáväzný a stojí 25 eur. Ak sa Vám bude páčiť, nasledujúce mentoringy si môžete predplatiť vo forme balíčka na 4, 8 alebo 12 týždňov.

Áno a veľmi jednoducho. Stačí vyplniť prihláškový formulár na našej stránke. Klikni sem a dohodneme si prvé online stretnutie prostredníctvom krátkeho videohovoru, kde sa zoznámime a povieme si viac o tvojich predstavách a prianiach, čo sa výučby cudzieho jazyka týka. Preberieme to, čo ťa baví, v čom sa cítiš ako doma, ale aj to, v čom máš podľa teba ešte “medzery” a čo by si chcel zlepšiť. Na základe tohto rozhovoru pre teba vybraný mentor pripraví materiály “na mieru,” aby si si vyskúšal, ako úlohy vyzerajú a ako mentoring prebieha. Ak sa ti takáto forma výučby bude páčiť, dohodneme sa na ďalšom pokračovaní.

Mentoring sa dá kúpiť vo forme predplatných balíčkov- jednorazovo alebo ako týždňové balíčky. Čím je balíček samoštúdia na dlhšie obdobie, tým výhodnejšia je jeho cena.

Ak svoje úlohy nestihneš v konkrétnom termíne spracovať (choroba, dovolenka, iné), po individuálnej dohode ich môžeš mentorovi poslať aj neskôr. Všetko závisí od vzájomnej komunikácie.

Ideálne je, ak z jazyka ovládaš aspoň jeho základy. Pre začiatočníkov odporúčame zo začiatku online lekcie, ktoré možno kombinovať s mentoringom. Takto si zvykneš na správnu výslovnosť a budeš vedieť lepšie ovládať jednoduchú konverzáciu.

Mentoring funguje na báze samoštúdia, takže v ňom netrénujete konverzáciu. Preto ho študenti radi kombinujú s minikonverzáciami.

Vyber si svoj balíček

V našej jazykovej škole sa lekcie kupujú len formou predplatných balíčkov. Na výber ponúkame 3 typy balíčkov a rôznu dĺžku lekcií, z ktorých si môžeš vybrať svoju kombináciu. Nevieš, ktorý balíček je pre teba ten najvhodnejší? Neváhaj nás kontaktovať, radi ti pomôžeme s výberom.

1x

Jednorázový mentoring

1 konzultácia
25,- Eur
4 x

Mesačný
balíček

4 konzultácie

80,- Eur
8x

2-mesačný
balíček

8 konzultácií

150,- Eur
12x

3-mesačný
balíček

12 konzultácií

220,- Eur